Склад мг/капс.: лютеїн 3,0, вітамінний премікс (вітамін Е 1,38 , вітамін В1 0,23, вітамін В2 0,53, вітамін В6 0,3, фолієва кислота 0,06, вітамін РР 2,45, Дпантотенат кальцію 1,41, вітамін С 8,25, вітамін В12 0,00017, біотин 0,2115); кверцетин 30 мг, цинку аспарагінат (цинку 5 мг) 17,7 мг; наповнювачі: кальцію стеарат, МКЦ, лактоза, крохмаль.
Найважливіший орган чуття людини для того, щоб скласти повноцінне уявлення про навколишню дійсність, очі. Кожен добре розуміє, що ніякий інший орган чуття не надає більш повноцінну інформацію, ніж орган зору. Як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Проте хто з нас може сказати, що йому не доводилося скаржитися на втомленість, почервоніння, різь в очах. Адже каламутний, втомлений погляд не тільки погіршує зовнішній вигляд, це вказує на те, що очі не справляються з навантаженням, яке на них поклали. Зараз не тільки літні люди скаржаться на погіршення зору, збільшене навантаження позначається і на зовсім молодих. Погіршення гостроти зору, адаптації до темряви, хронічна втомленість очей можуть бути викликані дефіцитом елементів, необхідних для підтримки молекулярнобіологічних основ зорового апарату. БАД "Лютеїновий комплекс" забезпечує тканини очного яблука необхідними високоцінними речовинами рослинними білками, вітамінами, антиоксидантами, біофлавоноїдами за рахунок вхідних до його складу компонентів, таких як лютеїн, кверцетин, цинк, вітамінний премікс.
Лютеїн, а також зеаксантин, що утворюється з нього в тканинах ока, знаходяться безпосередньо в сітківці ока. Саме ця область відповідає за ясний і якісний зір. Виявлено, що дефіцит лютеїну приводить до накопичення руйнівних змін в тканинах ока і до необоротного погіршення зору. Особливо актуально це стало зараз, коли через зменшення озонового шару зросла кількість ультрафіолетового проміння, і коли в наше життя активно ввійшли комп'ютери. Природа розпорядилася так, що наш зір орієнтований на відображене світло. Дуже рідкісно, мигцем, ми здатні подивитися на сонце або на лампочку. З появою комп'ютера вперше виникла необхідність тривалий час зблизька дивитися безпосередньо на джерело світла. Зрозуміло, що ніякі захисні екрани тут не допоможуть. Ось чому виникає необхідність в збільшенні кількості лютеїну в їжі. Лютеїн і зеаксантин вибірково поглинають шкідливу блакитну частину спектру світлового потоку (захисна екрануюча функція) і нейтралізують руйнуючу дію, якщо якась частина проміння все ж таки проникла в ніжні структури сітківки (антиоксидантна функція). Вживання лютеїну і зеаксантину підвищує їх концентрацію в тканинах ока, забезпечуючи нормальне функціонування здорового апарату, покращує адаптацію очей до темряви, знижує ризик виникнення захворювань сітківки, запобігає розвитку вікових порушень і втраті зору. Вживання лютеїну необхідно і абсолютно здоровим людям, якщо вони віддають перевагу заняттям віндсерфінгом, гірськими лижами, альпінізмом, оскільки великі сніжні і водні поверхні практично повністю відображають ультрафіолет.
Кверцетин відноситься до біофлавоноїдів. Кверцетин гальмує процес старіння клітин шкіри, рогівки, допомагає при катаракті. Кверцетин стабілізує клітинні мембрани, знижує проникність капілярів, проявляє антиалергічні властивості, оскільки блокує утворення в організмі гістаміну. Володіє антиоксидантною (блокує вільні радикали як екзогенного, так і ендогенного походження), протизапальною, протинабряковою діями.
До складу вітамінного преміксу входять вітаміни Е, РР, С, Д пантотенат кальцію, біотин, а також життєво важливі для функцій зору вітаміни групи "В" В1 (тіамін), В2 (рібофлавін), В6 (пірідоксин), В9 (фолієва кислота), В12 (цианокобаламін). Вітамінний премікс надає загальнозміцнюючу дію на організм, що також допомагає підтримувати здоров'я зорового апарату. Вітамін Е антиоксидант, який здатний захищати клітини від руйнівної дії радикалів, завдяки чому уповільнюється старіння, підтримується здоровий стан шкіри, очей. Вітамін РР нормалізує кровообіг. Вітамін С могутній антиоксидант, нормалізує проникність капілярів, яких багато в очах. Дпантотенат кальцію регулює мінеральний обмін. Біотин знімає запалення слизистих оболонок, підтримує роботу м'язів, в т.ч. очних. Вітамін В1 поліпшує циркуляцію крові, покращує координацію руху. Вітамін В2 покращує роботу органів зору, знижує втомленість очей, відіграє велику роль в запобіганні катаракти, разом з вітаміном А приймає участь в процесах адаптації до темряви. Вітамін В6 відіграє важливу роль в обміні речовин, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в її активну форму.
Вітамін В9 (фолієва кислота) підтримує імунну систему, бере активну участь в процесах регуляції функцій органів кровотворення. Вітамін В12 покращує імунітет. В сітківці ока цинку особливо багато. Тому недолік цинку може привести до погіршення зору, зниження здатності адаптації до темряви. Цинк захищає очі від пошкоджень, викликаних яскравим світлом, надає позитивний ефект при відшаруванні сітківки, зниженні здатності розрізняти кольори, утворенні катаракти. При недоліку цинку відбувається зниження концентрації вітаміну А в сироватці, внаслідок чого погіршується зір у сутінках. Насиченість цинком поліпшує передачу нейросигналів по зоровому нерву.
Рекомендується з метою корекції раціону харчування при: іопії, гіпоксії, дефіциті кровопостачання, дистрофії сітківки ока, посттромботичній ретинопатії; вживання лютеїна може бути рекомендовано і абсолютно здоровим людям, якщо вони віддають перевагу заняттям віндсерфінгом, гірськими лижами, альпінізмом, оскільки великі сніжні і водні поверхні практично повністю відображають ультрафіолет.
Не є лікарським засобом.
Вживати: дорослим та дітям з 16 років у якості дієтичної добавки по 1 капсулі 3 рази на день під час їжі. Рекомендується тривалий прийом протягом 23 місяців, 23 курси на рік.
Протипоказання: індивідуальна чутливість до компонентів продукту.
Перед прийомом рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Термін придатності: 24 місяці від дати виготовлення.
Сертифіковано Міністерством Охорони Здоров'я України
ТУ У 15.8325476460012003
|