Cклад: 1 таблетка містить: магнію лактат (магнію активного) 50 мг, кальцію гідрофосфат (фосфору) 30 мг, вітамін В6 0,125 мг, вітамін С 5 мг.
Наповнювачі: лактоза, сухе молоко, крохмаль, стеарат кальцію.
В останні роки все більше значення в патогенезі і розвитку клінічних симптомів усілякої патології приділяється недостатності та/або дисбалансові макро і мікроелементів. Одним з основних макроелементів в організмі людини являється магній.
Роль магнію в життєдіяльності організму
По питомій вазі в хімічному складі організму людини магній займає четверте місце після натрію, калію та кальцію, його загальний вміст досягає 25 г, причому практично весь магній являється внутрішньоклітинним катіоном. Магній служить обов'язковим кофактором для більш трьохсот ферментів, що регулюють різні функції організму.
Магній відіграє ведучу роль в енергетичному, пластичному й електролітному обміні, виступає як регулятор клітинного росту, необхідний на всіх етапах синтезу білкових молекул. Зокрема, від наявності достатньої кількості магнію в організмі залежать нормальне функціонування рибосом і зв'язування з ними інформаційної РНК ключового механізму біосинтезу білка. Крім того, магній бере участь в обміні фосфору, синтезі АТФ, регуляції гліколізу, побудові кісткової тканини і т.д.
Особливо важлива роль магнію в процесах мембранного транспорту, де він являється природним антагоністом кальцію. Магній сприяє гальмуванню скорочувальної активності гладкої і поперечної мускулатури за рахунок розслаблення окремих клітин (міоцитів) шляхом блокади кальцієзалежної взаємодії скорочувальних білків.
Нарешті, найважливіша роль магнію полягає в тому, що він служить природним антистресовим фактором, гальмує розвиток процесів порушення в центральній нервовій системі і знижує чутливість організму до зовнішніх впливів.
Дефіцит Магнію в організмі і з чим він зв'язаний У значній мірі це зв'язано із сучасними технологіями обробки харчових продуктів і застосуванням мінеральних добрив при вирощуванні овочів, що приводить до дефіциту магнію в ґрунті і відповідно в рослинних продуктах. Крім того, причиною магнієвої недостатності можуть бути надлишок кальцію в їжі, алкоголізм, застосування діуретиків, порушення харчування, всмоктування в тонкому кишечнику (інфекційнозапальні захворювання: ентерит, гастроентерит), ендокринна патологія (цукровий діабет, гіперсекреція альдостерону і гормонів щитовидної залози), хронічний стрес, а також спортивні навантаження.
Навіть з переліку причин магнієвого дефіциту можна зробити висновок про його поширеність. В даний час доведена роль недостатності магнію в розвитку різноманітних форм патології: серцевосудинної (артеріальна гіпертензія, аритмії, ішемічна хвороба серця), ендокринної (цукровий діабет), психоневрологічної (депресії, запаморочення, мігрень, розлади пам'яті, судорожний синдром).
Кальцій
Кальцій елемент, що є присутнім у людському організмі в найбільшій кількості. В міру розпаду старих кісткових клітин утворюються нові, тому необхідно постійне поповнення запасів цього елементу (у дорослої людини за рік повторно засвоюється близько 20% кісткового кальцію). Кальцій важливий компонент системи крові, що сприяє її згортанню. Він відіграє значну роль у роботі багатьох ферментних систем (у т.ч. м'язів, що забезпечують скорочення). Бере участь у передачі нервового імпульсу, у реакції м'язів на нервове порушення.
Особливу увагу в БАД "Магній Активний" звернено на сполучення магнію з вітаміном В6.
Вітамін В6 (піридоксин) відіграє найважливішу роль в основних процесах метаболізму обміні амінокислот, синтезі нейромедіаторів і багатьох ферментів, володіє нейро , кардіо і гепатотропною, а також гемопоетичною дією. Встановлено, що піридоксин сприяє підвищенню всмоктування магнію в кишечнику, поліпшує його транспортування в клітині, покращує процеси внутрішньоклітинного нагромадження, потенціює фармакологічні ефекти магнію. В свою чергу, магній сприяє активації вітаміну В6 у печінці. Таким чином, сполучення магнію і вітаміну В6 доповнює їхні фізіологічні ефекти в організмі і знижує ризик розвитку дефіциту магнію.
Вітамін С
Здатність успішно справлятися з емоційним і фізичним тягарем стресу в більшому ступені залежить від вітаміну С, ніж від якого небудь іншого вітаміну вітамін С є чинником захисту організму від наслідків стресу. Посилює репаративні процеси, збільшує стійкість до інфекцій. Також зменшує ефекти впливу різних алергенів. Важливо, що в присутності адекватної кількості вітаміну С значно збільшується стійкість вітамінів В1, В2, A, E, пантотенової і фолієвої кислот. Особливо вітамін С поліпшує здатність організму засвоювати кальцій і магній.
В БАД "Магній Активний" підібрана оптимальна кількість кальцію і магнію в формі, яка легко засвоюється. Співвідношення кальцію і магнію забезпечує найкраще засвоєння цих мінералів організмом і запобігає їх утраті.
БАД "Магній Активний" корисна жінкам у період перед і постменопаузи; людям похилого віку; при захворюваннях, що ведуть до порушення обміну магнію і кальцію; при недостатньому надходженні магнію з їжею.
БАД "Магній Активний"рекомендується як допоміжний засіб з метою корекції раціону харчування:
- для підвищення опірності організму, підвищення фізичної і розумової працездатності;
- для зняття м'язових судорог, спазмів жовчного міхура і кишечника, зниження внутрічерепного тиску;
- при підвищених психоемоційних навантаженнях, стресах, перевтомі, порушеннях сну;
- для поліпшення діяльності серцевосудинної системи, зниження підвищеного артеріального тиску;
- при порушенні ліпідного (атеросклероз, ожиріння) і вуглеводного (цукровий діабет) обміну;
- для поліпшення функції нирок при сечокам`яній хворобі;
- для виведення з організму важких металів (берилій, свинець та ін.), токсинів, радіонуклідів.
Не є лікарським засобом
Рекомендації щодо споживання: як дієтичну добавку приймати по 2 таблетки 3 рази на день під час вживання їжі.
Термін вживання: 12 місяці, рекомендується повторювати 23 курси на рік.
Протипоказання: індивідуальна чутливість до компонентів.
Умови зберігання: зберігати у сухому прохолодному місці.
Дата виготовлення: вказана на упаковці.
Термін придатності: 24 місяці.
Сертифіковано Міністерством Охорони Здоров'я України
ТУ У 15.8301924770032003
Гігієнічний висновок № 05.03.0204/3166 від 31.01.2005 р.
|