Склад: 1 таблетка містить: аспарагінат кобальту (кобальту активного 8,0 мг), віт. В12 2,5 мкг; лактоза, сухе молоко, крохмаль, стеарат кальцію.
Більше мінералів менше хвороб! Обробка харчових продуктів і сучасні методи землеробства виснажують запаси живильних речовин у ґрунті і продуктах. Природно, це робить вкрай несприятливий вплив на наше здоров’я. Мінеральні речовини запобігають і зціляють багато захворювань. Організм дуже чутливий до надлишку або недоліку, а тим більше відсутності тих, або інших мінеральних речовин в їжі.
До чого може привести дефіцит кобальту в організмі
Кобальт складова частина молекули вітаміну В12(кобаломін), недолік якого найбільше відчутний в місцях швидкого ділення клітин, наприклад, у кровотворних тканинах кісткового мозку і нервових тканинах.
Найбільш характерними проявами дефіциту кобальту і його органічно зв’язаної формивітаміну В12 є анемії. При винятково вегетаріанській дієті і недостатньому надходженню кобальту в жінок може порушуватися менструальний цикл.
Дефіцит кобальту це завжди дефіцит вітаміну В12, що викликає злоякісне безсоння, астму, невралгію й інші ”злоякісні” захворювання. Настирливий дзенькіт і хронічний шум у вухах, що викликає втрату слуху, дуже часто збігається з дефіцитом кобальту.
У людей з діагнозом ”депресія” у крові відзначені вкрай низькі показники кобальту. Дефіциткобальту викликає високу частоту захворювань ендокринної системи, особливо в районах з дефіцитом кобальту в харчуванні. Подібна закономірність виявлена й у відношенні системи кровообігу, зріст захворювання якої, як правило, супроводжується дефіцитом кобальту. Запущені випадки дефіциту кобальту викликають руйнування слизової оболонки шлунку, недокрів’я, дистрофію кісток і порушення в печінці. Часто анемії і прояви недостатності кобальту викликані зниженням його засвоєння, що, як правило, залежить від наявності мукопротеїна, синтезованого в слизовій оболонці шлунка. Слід зазначити, що гастроектомія може приводити до зниження синтезу мукопротеїну, а також до появи спадкоємного дефекту, що обмежує виділення цієї речовини. Недостатності кобальту особливо піддані курці, вегетаріанці і люди похилого віку, а також всі, хто страждає хронічним розладом стільця.
Вхідна до складу БАД ”Кобальт активний” аспарагінова кислота відноситься до групи незамінних амінокислот, що не тільки сприяє кращому засвоєнню кобальту, але і тонізуючи впливає на ЦНС, поліпшує енергетичний обмін, кровотворення.
Вітамін B12 єдиний водорозчинний вітамін, здатний акумулюватися в організмі, він відкладається в печінці, нирках, легенях і селезінці.
Активною формою вітаміну B12 являється аденозилкобаламін , або кобаломін.
Цианокобаламін володіє вираженою ліпотропною дією, він попереджає жирову інфільтрацію печінки, підвищує споживання кисню клітинами при гострій і хронічній гіпоксії.
Вітамін B12 бере участь у процесах трансметиліруванні, переносу водню, активує синтез метионіну. Підсилюючи синтез і здатність до нагромадження протеїну в організмі, надає також анаболічний вплив.
Підвищуючи фагоцитарну активність лейкоцитів і активізуючи діяльність ретикулоендотеліальної системи, цианокобаламін посилює імунітет. Низький рівень цианокобаламіну вдвічі прискорює розвиток захворю вання в людей. Також він відіграє важливу роль у регуляції функції кровотворних органів: він бере участь у синтезі пуринових і пиримідинових основ, нуклеїнових кислот, необхідних для процесу еритропоеза, активно впливає на нагромадження в еритроцитах з’єднань, що містять сульфгідрильні групи.
Від забезпеченості цианокобаламіном залежить широкий спектр емоційних і пізнавальних здібностей. Підтримка оптимального рівня цього вітаміну сприяє запобіганню депресії, старчого слабоумства і змішаності мислення. Він також допомагає переборювати безсоння, допомагає пристосуватися до зміни режиму сну і пильнування, що пояснюється участю цианокобаламіна в синтезі мелатоніну. Цианокобаламін допомагає нормалізувати нижній кров’яний тиск.
Вітамін B12 є одниєю з речовин, необхідних для здоров’я репродуктивних органів чоловіків і жінок, так, він здатний
коректувати вміст сперматозоїдів у насінній рідині.
Цианокобаламін, який являється компонентом БАД ”Кобальт Активний”, в активних коферментних формах (5 дезоксиаденозилкобаламін і метилкобаламін) сприяє перенесенню метильних груп і водню. Завдяки цим процесам здійснюється вплив на обмін білків і нуклеїнових кислот за опомогою участі в синтезі метіоніну, ацетату, дезоксирибонуклеідів.
БАД ”Кобальт активний” сприяє :
- процесові кровотворення;
- утворенню епітеліальних клітин;
- функціонуванню нервової системи (бере участь у синтезі мелатоніна);
- росту і процесам регенерації;
- допомагає при втомі, розладі травлення;
- бере участь у ензимних реакціях;
- бере участь у формуванні міелинових оболонок нервових тканин.
Фітонутрієнти, які містяться в БАД ”Кобальт Активний”, беручи участь у синтезі холіну і метіоніну, впливають на печінку, попереджають розвиток жирового гепатоза.
Рекомендований як біодобавка з метою корекціїраціону харчування, як допоміжний засіб для/при:
- заповнення дефіциту кобальту;
- м’язовій слабкості;
- втраті апетиту, зниженні маси тіла;
- ослабленні пам’яті;
- запаленні язика, кровотечі з ясен;
- після перенесених травм і опіків;
- при анемії, і з метою зменьшення ризику виникнення хвороб;
- при анорексії і булемії.
Не є лікарським засобом
Рекомендації щодо споживання: як дієтичну добавку приймати по 1 таблетці 1 на день під час їжі.
Термін вживання: 12 місяці, рекомендується повторювати 23 курси на рік.
Протипоказання: не виявлено.
Умови зберігання: зберігати в сухому, темному місці при температурі до 20оС.
Дата виготовлення: вказана на упаковці.
Термін придатності: 24 місяці.
Сертифіковано Міністерством Охорони Здоров’я України.
ТУ У 15.8301924770032003
Гігієнічний висновок № 05.03.02 04/3166 від 31.01.2005р.
|